Tommy Karas | Filmové toulky Terezínem

Film z cyklu Filmové toulky Terezínem, kdy pamětníci spolu se studenty procházejí jednotlivá autentická místa v bývalém terezínském ghettu a pamětníci vzpomínají na podrobnosti z doby 2. světové války, tentokrát přináší vyprávění pana Tommyho Karase.

Tommy Karas (Katz) se narodil roku 1932 v Praze. Roku 1942 byl s rodiči a bratrem deportován do Terezína, vrátil se jen s matkou. Vystudoval vyšší průmyslovou školu strojní (na vysokou školu nebyl kvůli politickým názorům doporučen) a celý život pracoval ve stavebnictví. Roku 1995 nastoupil jako vedoucí Správy budov a hřbitova Židovské obce v Praze, roku 1998 se stal tajemníkem obce. Tommy Karas zemřel v říjnu 2014 v osmdesáti dvou letech.

Natáčení proběhlo v roce 2011 v Terezíně a v prostorách Památníku Terezín.