Filmové toulky Terezínem

Pamětníci, kteří vyprávějí svůj příběh již dlouhou řádku let, mají mnohdy sklon vyprávět schematicky a bez detailů, což je skvělé pro ty, co o tématu ještě moc nevědí. Jenže pamětníci si toho pamatují mnohem více, než by se mohlo zdát! Jen o tom často sami ani nevědí.

Rozhodli jsme se vyrazit s pamětníky přímo do Terezína, na místa, kde strávili podstatnou část svého dětství. Přímo na místě vyprávění dostává nový rozměr, často si vzpomínají na nové detaily a příběhy, které se na daném místě odehrály a poskytuje nám to unikátní záznam historie.

Tímto všem zúčastněným pamětníkům děkujeme za jejich čas a ochotu s námi takovou cestu absolvovat. Jmenovitě s námi spolupracoval Tommy Karas, Míša Vidláková, Marta Kotová, Pavel Stránský, Toman Brod, Doris Grozdanovičová, Dagmar Lieblová a Jiří Brady.