Soutěž Převezměte terezínskou štafetu

Soutěž „Převezměte terezínskou štafetu“ vznikla s myšlenkou, aby se co nejvíce mladých lidí dozvědělo o životě a tvorbě jejich vrstevníků v terezínském ghettu. A nadto, aby do svého života dnešní kluci a holky přenesli jejich poselství a při řešení úkolů zažili i něco z tehdejší solidarity a přátelství mezi dětmi v temných časech. Nápad studentů a učitelů Přírodní školy hned podpořili pamětníci, kteří holocaust přežili i Židovské muzeum v Praze a další partneři.

2024 | 3. ročník soutěže

Po téměř 10 letech znovu pořádáme soutěž Převezměte terezínskou štafetu, tentokrát zaměřenou na časopis Bonaco! V rámci projektu si vyzkoušíte badatelskou práci i kreativní řešení úkolů. Budeme se na vás těšit!

2011 | 1. ročník soutěže

Do prvního ročníku se zapojilo 24 škol z celé republiky. Během tří kol týmy pronikaly do doby 30. a 40. let, reality protižidovských opatření v době protektorátu i deportací do terezínského ghetta. Vrcholem bylo zážitkové setkání finalistů v Terezíně.

2014 | 2. ročník soutěže

Druhý ročník jsme pořádali ve spolupráci s Oddělením pro vzdělání a kulturu Židovského muzea v Praze a pamětníky šoa. Cílem bylo nejen přiblížit dnešním mladým život jejich vrstevníků v terezínském ghettu, ale i na jejich tehdejší tvorbu navázat a setkat se osobně s těmi, kteří přežili.

Film ze zážitkového setkání finalistů 1. ročníku soutěže v Terezíně