Divadelní představení
Hledáme strašidlo

V roce 1943 tehdy čtrnáctiletý vězeň v terezínském ghettu Hanuš Hachenburg napsal velmi originální loutkovou hru Hledáme strašidlo. Toto dílko s otevřeným koncem, plné absurdního humoru i zajímavých reflexí totalitní společnosti nebylo za války nikdy provedeno. Hanuš byl totiž krátce po jeho napsání deportován do rodinného tábora v Osvětimi – Březince, kde byl po několika měsících věznění zavražděn v plynové komoře.

V roce 2011 vyrobili žáci Přírodní školy vlastní loutky a nacvičili divadelní hru Hanuše Hachenburga Hledáme strašidlo. Do konce roku 2012 proběhlo více než 10 představení v různých místech Česka, většina z nich byla doplněna hudebně – literárním pásmem o chlapecké Domově 1 a časopisu Vedem.