Převezměte terezínskou štafetu 2024 | 3. ročník – pravidla

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA?

Soutěž je primárně určena pro žáky/ně druhého stupně základních škol a nižšího stupně osmiletých či šestiletých gymnázií. Zapojit se však mohou i mladší či starší zájemci (žáci/kyně prvního stupně základní školy nebo studenti/ky střední školy). Práce bude probíhat v 3-7 členných skupinkách. Soutěž se skládá ze tří kol. Týmy se mohou přihlásit od 25. března do 22. dubna 2024.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Své přihlášky můžete posílat do 22. 4. 2024 přes tento formulář.

Veškerá pravidla najdete ZDE.

Samozřejmě je možné přihlásit více týmů z jedné školy nebo organizace. Aktuální informace budou dostupné na stránkách, instagramu či facebooku. S veškerými dotazy se na nás můžete obracet prostřednictvím mailu terezinskastafeta@prirodniskola.cz.

1. KOLO

V prvním kole se bude bodově hodnotit zejména faktická správnost odpovědí a schopnost pracovat s uvedenými i veřejně dostupnými zdroji.

Zadání prvního kola je možné vyplnit na počítači, případně čitelně v ruce. V obou případech je nutné zadání odevzdat v jednom PDF souboru, a to do 27. dubna 2024. Poté, co se přihlásíte, vám bude nasdílena složka, kam odevzdáte svá vyplněná zadání. Podrobnější informace vám budou zaslány po přihlášení.

2. KOLO

Do druhého kola automaticky postupují všechny týmy, které se přihlásili a odevzdali své řešení prvního kola.

Ve druhém kole budeme hodnotit, zda se v časopise objevily všechny povinné rubriky, formu a grafickou strukturu časopisu, ilustrace, délku/kvalitu časopisu a zapojení všech členů vašeho týmu. 

Body každého týmu z prvního i druhého kola se nakonec sečtou a týmy s nejvyšším bodovým výsledkem postoupí do třetího kola. To bude probíhat na podzim 2024 přímo v Terezíně.

3. KOLO

Do třetího kola, které se bude konat na podzim roku 2024 v Terezíně, postoupí týmy s nejvyšším počtem bodů (v součtu z obou kol). Je nutné, aby každý postupující tým měl s sebou jednoho dospělého, který bude za tým zodpovídat.

Těšíme se na vás! Terezínská štafeta