Převezměte terezínskou štafetu 2024 | 3. ročník

Ahoj, již potřetí vyhlašujeme soutěž Převezměte terezínskou štafetu! V rámci projektu se seznámíte s dobovými reáliemi terezínského ghetta  a časopisem Bonaco, který zde tajně vydávala děvčata v domě L414, vyzkoušíte si badatelskou práci a zažijete spoustu dobrodružství.

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA?

Soutěž je primárně určena pro žáky/ně druhého stupně základních škol a nižšího stupně osmiletých či šestiletých gymnázií. Zapojit se však mohou i mladší či starší zájemci (žáci/kyně prvního stupně základní školy nebo studenti/ky střední školy). Práce bude probíhat v 3-7 členných skupinkách. Soutěž se skládá ze tří kol. Týmy se mohou přihlásit od 25. března do 22. dubna 2024.

25. březen 2024

Začátek 1. kola

Začátek přihlašování do třetího ročníku Převezměte terezínskou štafetu a zveřejnění zadání 1. kola

25. březen 2024
22. dubna 2024

Konec přihlašování

Poslední možnost přihlásit se do soutěže Převezměte terezínskou štafetu

22. dubna 2024
26. dubna 2024

Konec 1. kola

Poslední možnost odevzdání vyplněných úkolů 1. kola

26. dubna 2024
2. května 2024

Začátek 2. kola

Zveřejnění zadání 2. kola

2. května 2024
3. května 2024

Výsledky 1. kola

Vyhlášení bodového hodnocení vyplněných úkolů 1. kola

3. května 2024
20. června 2024

Konec 2. kola

Poslední možnost odevzdání vyplněných úkolů 2. kola

20. června 2024
26. června 2024

Výsledky 2. kola

Vyhlášení bodového hodnocení časopisů z 2. kola a uveřejnění seznamu týmů, které postupují do 3. kola

26. června 2024

Víkendová akce v Terezíně pro postupující týmy na podzim 2024

První i druhé kolo je za námi a je na čase podívat se na jejich výsledky! Celkem se obou kol zúčastnilo 28 týmů, do třetího kola bohužel ale nemohou postoupit všichni. Do třetího kola postoupilo celkem 13 týmů.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Své přihlášky můžete posílat do 22. 4. 2024 přes tento formulář.

Veškerá pravidla najdete ZDE.

Samozřejmě je možné přihlásit více týmů z jedné školy nebo organizace. Aktuální informace budou dostupné na stránkách, instagramu či facebooku. S veškerými dotazy se na nás můžete obracet prostřednictvím mailu terezinskastafeta@prirodniskola.cz.

1. KOLO

První kolo je zaměřené převážně na vaše znalosti a schopnosti pracovat s dobovými i odbornými texty. Jeho zadání uveřejňujeme 25. března 2024 na našich stránkách. Vyplněné zadání bude možné odevzdávat do 26. dubna 2024 do složky, kterou vám nasdílíme po přihlášení.

2. KOLO

Ve druhém kole využijete svou kreativitu – vaším úkolem bude tvořit vlastní časopisy inspirované Bonacem a jeho rubrikami. Přesné zadání bude publikováno 2. května 2024 a časopisy bude možné odevzdávat do téže sdílené složky.

3. KOLO

Výsledky prvního a druhého kola budou bodově hodnoceny a sečteny. Týmy s nejvyšším počtem bodů postoupí do třetího kola, které proběhne přímo v Terezíně. Tam si přiblížíme běžný život dětí v terezínském ghettu. Je nutné, aby každý tým, který postoupí do třetího kola, měl s sebou dospělý doprovod.

Těšíme se na vás! Terezínská štafeta